Інститут кураторівВ Тернопільському драмтеатрі 8 група 5 курсу з наставником асистентом каферди Людмилою Зіновіївною Вонс.6 група 5 курсу з наставником доцентом каферди Людмилою Петрівною Боднар відвідали виставу "Запорожці за Дунаєм", поставлену в Тернопільському драмтеатрі.

6 курс 2 група.

Останні "виховні хвилини" спілкування з куратором Якубишиною Інною Григорівною...
Останні настанови...
Останні професійні поради...
Останні безтурботні посмішки...
Попереду довгий трудовий шлях...


5 травня студенти 7 та 8 груп 5 курсу, асистенти кафедри Ружицька О.О. та Цибульська Л.С., аспіранти Вонс Л.З. і Козій М.І. відвідали Тернопільський обласний краєзнавчий музей. Екскурсію провів працівник музею, завідувач сектору відділу новітньої історії, історик Володимир Пукач. Студенти та працівники кафедри мали можливість ознайомитися з унікальними музейними експонатами: стародруками, старовинною зброєю, збірками національного одягу, поштівками, рідкісними фотографіями та документами, предметами міського та сільського побуту, антикварними речима.

     На другому поверсі музею екскурсантам було представлено колекції природничих матеріалів, які об'єднані у збірки "Палеонтологія", "Геологія і мінералогія", "Зоологія" та "Ботаніка". До найцікавіших із них належали унікальна колекція комах, опудала рідкісних тварин та птахів.

     На третьому поверсі, який присвячений відділам стародавньої історії, середніх віків та нового час, особливу увагу привернули реконструкція двокамерного наземного житла з поселення трипільської культури, зрубна напівземлянка періоду ранніх слов'ян VI-VIII ст. н.е., макет Тернопільського замку XVI ст., діарама Зборівської битви 1649 р., інтер'єр селянської хати періоду феодалізму. Також студенти та працівники кафедри ознайомилися з численними колекціями декоративно-ужиткового мистецтва. Особливо присутніх вразили різноманітною технікою вишивання унікальні «борщівські» сорочки.

     На четвертому поверсі екскурсовод представив експонати відділу нової та новітньої історії, які висвітлюють події Першої та Другої світових війн. Акцентовано увагу на численних матеріалах, що розкривають трагедію Української Повстанської Армії та Дивізії "Галичина". Цікаво було оглянути також діараму "Битва за Тернопіль". Вагому нішу в експозиції займають речі учасників Євромайдану: щити, шоломи, протигази, прошиті снайперськими кулями, вервички, книги тощо. ĉ
Оксана Олександрівна Ружицька,
24 вер. 2017 р., 07:36
ĉ
Оксана Олександрівна Ружицька,
24 вер. 2017 р., 07:36