Інститут кураторів

Куратор доцент Людмила Петрівна Боднар із студентами 6 групи 5 курсу


Студенти 6 групи 5 курсу разом з куратором доцентом каферди внутрішньої медицини №3 Людмилою Петрівною Боднар побували на виставі "У всьому винен гороскоп" 4 грудня 2018 року, поставленій театральною студією "Art-Drama". Режисер-постановник комедії - Гуменюк Христина, автор - Наталія Максимчук, актори - студенти ТДМУ.

Студенти 9 групи з наставником Бойко Тетяною Василівною


9 група 5 курсу з наставником доцентом каферди Тетяною Василівною Бойко 31.10.2018 року відвідали виставу "Сватання на Гончарівці", поставлену в Тернопільському драмтеатрі.

Студенти 6 групи 6 курсу разом з куратором доцентом кафедри внутрішньої медицини №3 Боднар Л.П. в Історико-меморіальному музеї політичних в’язнів (2017)

Студенти 6 групи 6 курсу разом з куратором доцентом кафедри внутрішньої медицини №3 Боднар Л.П. в Історико-меморіальному музеї політичних в’язнів (2017)

Експонат Історико-меморіального музею політичних в’язнів (2017)

Студенти 8 групи 5 курсу з наставником

Людмилою Зіновіївною Вонс (2017)

Студенти 6 групи 5 курсу з наставником Людмилою Петрівною Боднар в Тернопільському драмтеатрі (2016)

Студенти 6 курсу 2 групи з куратором Якубишиною Інною Григорівною (2016)

Студенти 7 та 8 груп 5 курсу

з кураторами Ружицькою О.О. та Цибульською Л.С. (2016)

Студенти 7 та 8 груп 5 курсу

під час екскурсії в краєзнавчий музей (2016)

Студенти 6 групи 6 курсу разом з куратором доцентом кафедри внутрішньої медицини №3 Боднар Л.П. здійснили екскурсію в Історико-меморіальний музей політичних в’язнів.

За фасадом ошатного будинку, що на вулиці Коперника, приховані трагічні сторінки минулого. У підвальних приміщеннях колишніх радянських спецслужб, нині знаходиться перший і один із найбільших в Україні Історико-меморіальний музей політичних в’язнів, який було відкрито 14 жовтня 1996 року. Його засновники – Тернопільський обласний краєзнавчий музей, інститут національного відродження України та Тернопільська обласна організація Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих. Дуже цікавий екскурс по музею провів старший співробітник музею, колишній малолітній в’язень, який сидів в цих підземеллях, Ігор Андрійович Олещук. Ми в захваті слухали людину, яка пережила все це, і внесла величезний вклад у створення цього музею.

Фондові матеріали музею та його експозиція розміщені у 28 камерах підземелля, в яких озвірілі енкаведисти чинили інквизіційні знущання над тисячами українських патріотів. За спогадами колишніх в’язнів, які пережили чорне лихоліття, відтворено тогочасний вигляд темних сіро бетонних карцерів, зібрано уцілілі фотографії, спогади та особисті речі тих, хто пройшов через цю катівню.

Кожен експонат, як штрих, доповнює панораму боротьби українського народу проти чужоземних поневолювачів. Вагомий внесок поклали на вівтар визвольної боротьби і вихідці із Тернопільщини, на стендах музею подано їхні фото та архівні документи.

Експонати широко висвітлюють нещадне нищення нашого народу радянською репресивною системою. Не можна спокійно сприймати музейні матеріали експозиції Голгофа українського народу. Які розповідають про голодомори в Україні, політичні репресії 1920-1950-их роках, а також про розстріли в урочищі Сандормох, де в 1937-1938рр. більшовики стратили цвіт талановитої української інтелегенції, серед них і наших земляків: славнозвісного режисера Леся Курбаса, відомого вченого Степана Рудницького та інших. У 1941 році тільки у Тернопільській тюрмі було замордовано понад тисячу свідомих українців.

Ми мали можливість ознайомитись із матеріалами про боротьбу Української Повстанської армії проти німецьких та більшовицьких окупантів. Побачили макети повстанських криївок, реконструйовану зброю та уніформу повстанців, особисті речі політв’язнів, зокрема картини та серветки, які вишивали в таборах риб’ячими кістками.

В музеї розміщена меморіальна кімната Голови ОУН Степана Бандери, де знаходиться копія посмертної маски, привезена із Німеччини. А також бронежилет провідника ОУН Ярослава Стецька.

Оглянувши експозиції музею ми здійснили своєрідний екскурс у героїчне минуле нашого народу, кращі сини і дочки якого віддали своє життя з відродження самостійної України.

Ми ще довго обмінювалися враженнями після відвідин музею. Мине не багато часу і шестикурсники роз’їдуться в різні куточки України, але почуте і побачене під час відвідин музею надовго залишиться в їхній пам’яті.

В Тернопільському драмтеатрі 8 група 5 курсу з наставником асистентом каферди Людмилою Зіновіївною Вонс.

6 група 5 курсу з наставником доцентом каферди Людмилою Петрівною Боднар відвідали виставу "Запорожці за Дунаєм", поставлену в Тернопільському драмтеатрі.

6 курс 2 група.

Останні "виховні хвилини" спілкування з куратором Якубишиною Інною Григорівною...

Останні настанови...

Останні професійні поради...

Останні безтурботні посмішки...

Попереду довгий трудовий шлях...

5 травня студенти 7 та 8 груп 5 курсу, асистенти кафедри Ружицька О.О. та Цибульська Л.С., аспіранти Вонс Л.З. і Козій М.І. відвідали Тернопільський обласний краєзнавчий музей. Екскурсію провів працівник музею, завідувач сектору відділу новітньої історії, історик Володимир Пукач. Студенти та працівники кафедри мали можливість ознайомитися з унікальними музейними експонатами: стародруками, старовинною зброєю, збірками національного одягу, поштівками, рідкісними фотографіями та документами, предметами міського та сільського побуту, антикварними речима.

На другому поверсі музею екскурсантам було представлено колекції природничих матеріалів, які об'єднані у збірки "Палеонтологія", "Геологія і мінералогія", "Зоологія" та "Ботаніка". До найцікавіших із них належали унікальна колекція комах, опудала рідкісних тварин та птахів.

На третьому поверсі, який присвячений відділам стародавньої історії, середніх віків та нового час, особливу увагу привернули реконструкція двокамерного наземного житла з поселення трипільської культури, зрубна напівземлянка періоду ранніх слов'ян VI-VIII ст. н.е., макет Тернопільського замку XVI ст., діарама Зборівської битви 1649 р., інтер'єр селянської хати періоду феодалізму. Також студенти та працівники кафедри ознайомилися з численними колекціями декоративно-ужиткового мистецтва. Особливо присутніх вразили різноманітною технікою вишивання унікальні «борщівські» сорочки.

На четвертому поверсі екскурсовод представив експонати відділу нової та новітньої історії, які висвітлюють події Першої та Другої світових війн. Акцентовано увагу на численних матеріалах, що розкривають трагедію Української Повстанської Армії та Дивізії "Галичина". Цікаво було оглянути також діараму "Битва за Тернопіль". Вагому нішу в експозиції займають речі учасників Євромайдану: щити, шоломи, протигази, прошиті снайперськими кулями, вервички, книги тощо.

Студенти 7 та 8 груп 5 курсу з кураторами Ружицькою О.О.

та Цибульською Л.С. під час екскурсії в краєзнавчий музей (2016)

Студенти 7 групи 5 курсу з кураторами Ружицькою О.О.

під час екскурсії в краєзнавчий музей (2016)

Студенти 7 та 8 груп 5 курсу

під час екскурсії в краєзнавчий музей (2016)

Студенти 7 та 8 груп 5 курсу з кураторами Ружицькою О.О.

та Цибульською Л.С. під час екскурсії в краєзнавчий музей (2016)

Розподіл наставницьких груп серед викладачів на 2018-2019 роки.doc
План роботи кафедри з виховної роботи на 2018-19 роки.doc